KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 16337287
nr 1633 7287
Göran Strååt
(1913-1994), Sverige
Pastell, Porträtt. Signerad. Bildmått: 42x27 cm, yttermått inklusive ram: 62x46 cm
Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.
måndag 29 juli 2024
kl 19:43:39
Göran Strååt
Läs mer om Göran Strååt