KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 16337287

nr 1633 7287

Göran Strååt

(1913-1994), Sverige

Pastell, Porträtt. Signerad. Bildmått: 42x27 cm, yttermått inklusive ram: 62x46 cm

Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.

måndag 29 juli 2024
kl 19:43:39

Göran Strååt

Läs mer om Göran Strååt